big slide

מהבלוג

לוכד נחשים
מארדי סנייפס והעכסןמארדי סנייפס ועכסן

זינוב:

היא דרך פעולה בשביל להעביר נחשים [בעיקר ארסיים] ממקום A ל-B, כאשר תופסים את הזנב ביד חשופה, ומישתמשים ב"הוק" [Hook] או כלי העברה אחר בשביל לישלוט, ליתמוך ולכוון את הנחש.
ישנם אנשים שמיתמשים במונח כתאור של פעולה אחרת- תפיסת הנחש מהזנב בלי כליי עזר, אבל אנחנו מנסים להיות זהירים ככול האפשר. 

כוח הכבידה הינו יתרון של המיתמחה, היד שמחזיקה בנזב צריכה להיות מוחזקת גבוה מספיק בשביל לשבש תקיפה של הנחש, בזמן שהוו שביד השנייה עוזר ליתמוך במישקלו של הנחש וגם שולט בתנועותיו ובכיוון היתקדמותו. 

למרות הכול - זינוב היא תכניקה בעל פוטנציאל מסוכן כלפי האדם המישתמש בה, ולכן צריך ליצבור הרבה ניסיון לפני שמישתמשים בה על נחשים בעלי פוטנציאל הרסני.

טוח ההתקפה של נחשים אחדים הינו מרשים ביותר וגם אם יוחזקו בזווית חדה ביותר יצליחו להכיש הכשה מוצלחת, הביטיסים במיוחד [ גאבונים, רינוסים ופאפ'ים] הם בעלי יכולת לתקיפה לגבהים מרשימים ולעולם אין להחזיק אותם ללא כלי עזר שימנעו התקפה כלפי מעלה.

גם נחשים דקים יותר וקטנים יותר מסוגלים לישלוח הכשה, הרבה מעבר למה ששיערתם שהוא הגבול שלהם, ולכן היזהרו ושוב היזהרו.
מארדי סנייפס מ"קוסטאל רפטיילס" מדגים את שיטת הזינוב בעזרת עכסן קני סוכר [Crotalus horridus atricaudatus, לשעבר h. atricaudatus], שימו לב שלפיתתו הינה גבוהה במיקצת מפתח הביב, והוא מישתמש בכול היד במקום רק באגודל ובאצבע, בשביל ליתמוך בצורה יותר טובה במישקלו של הפרט הגדול במיוחד הזה.

חלק ניכר ממישקלו של נחש זה ניתמך רק ע"י ההוק.

החיה הזאת כבדה מספיק שאם תורם רק ע"י הוק רגיל- היא תיכנס לאי נוחות וזה עלול ליגרום לנזק רציני.

צלעות שבורות אינן נדירות כאשר בודקים פרטים שונים של מינים בעלי גוף עבה שהורמו באופן זה פעמים רבות.

צריך ליזכור שחיה שמרגישה בנוח עם הפעולה > פחות הגיוני שתיתאבק > יותר בטוח לך ולנחש.

אם אתה מרגיש ששיטה זאת מסוכנת מידיי-ישנם 3 שיטות אחרות מסוכנות פחות:

צינור:

הכנסת הראש לתוך צינור פלסטיק שקוף וגדול מספיק בשביל להכיל לפחות את ראשו ו30 ס"מ מצוארו

לכידת נחשים ביטס לוכד נחשים 

צינור" [ביטיס נסיקורניס]

לכידת מלקחיים

שיטה פשוטה שבה צריך מלקחיים מיוחדים לנחשים, שניסגרים ולוכדים את הנחש ברגע שאתה לוחץ על "ההדק".


לוכד נחש נחש לכוד


הכנסה לשק

צורך ציוד בעייתי יותר אבל פעולה יעילה יחסית- שק מולבש על סופו של מקל ארוך עם פתח משולש, השק ארוך ואווירירי ואתה משכנע את הנחש להיכנס לשק בתנועות ובדחיפות.

ציוד לכידת נחשים 

הכנסה לשק (דורש ציוד בעייתי יותר להשגה, אבל עם קצת רצון הכול אפשרי.

שם המוצר הוא Pro bagger, זהו שק מיתקפל שנהפך משק לגודל של פלאפון, קל לנסיעה ומונע היסחבות עם מקלות ארוכים וכלים מסורבלים

וידאו המציג לכידת קוברה באמצעות שיטת הזינוב והכנסתה לשק, קצת מאולתר אבל די מקצועיבנימה אידיאלית נחש צריך להיות מזונב רק כאשר צריך להעבירו ממקום אחד לשני, ולא למטרות אחרות, כיוון ששימוש רב בפעולה זאת עלול ליגרום לנזק לנחש, ושוב- פעולה זאת מסוכנת, קל מאוד לישמוט עכסן כאשר הוא מושך את הזנב שלו בפיתאומיות מידך, ולכן נסו להישתמש בפעולה זאת רק כשצריך.

*הזהרה*

אתר סנייקס אינו לוקח אחריות במידה ומישהו החליט לנסות וללכוד נחשים ארסיים בישראל מכייון שהמאמר עוסק ומדגים טכניקות ללכידת נחשים בחו"ל ואין לנסות את הדברים בישראל כי הנחשים המדוברים במאמר לא נמצאים בישראל. לכידת נחשים ארסיים בישראל היא אסורה לפי החוק, למעט אנשים בעלי רשיון העוסקים בדבר שהם לוכדי נחשים מטעם רשות הטבע והגנים, אל תעשו שטויות, נחש ארסי יכול להרוג אדם רגיש בפרק זמן קצר.

מקור https://www.snakegetters.com

מוצרים מומלצים מ-eBay

מגדירים


הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup