big slide

מהבלוג

טרריום צמחים טורפים

הטרריום מתאים לכל סוגי הצמחים הטורפים :כדניות טלליות דיונאות נדיד שופריות וכו', אפשר לגדל שם בעצם כל צמח טורף שתרצו.

יתרונות: לאלו מאיתנו המתקשים לגדל צמחים טורפים מחוץ לבית ואינם רוצים להתאמץ, יש צמחים שגדלים יותר טוב תחת האור הפלורוסנטי.

חסרונות: הצמחים שצריכים תרדמת חורף אינם מקבלים אותה ולכן חייהם יתקצרו. למרות זאת, בטיפול נכון הם עשויים לחיות שנים בטרריום.

התנאים הנ"ל מיועדים לטרריום של 40 על 16, כמובן שהבדל של 10 ס"מ לכאן או לכאן לא ישנה הרבה.

אם החלטתם ללכת על זה, תצטרכו את הציוד הבא:

  • טרריום.
  • 2 מאוורי מחשב.
  • 3 נורות DAY LIGHT או 9W COOL LIGHT.
  • כבול לא מדושן (ניתן לקנות בהרבה מאוד משתלות).
  • פרלייט.

הכנת המצע ותוספים לטרריום:

יחס של 60% כבול ו-40 % פרלייט. את המצע לצמחים אפשר לעשות רק מכבול, לא חייבים את הפרלייט, אבל עדיף להוסיף אותו. את המצע מערבבים היטב עם מים מזוקקים, בדלי, בשקית, או בכל צורה אחרת.

עוד מצרכים הינם מים מזוקקים נוספים, רשת דקה נגד יתושים, חתיכות קלקר, ראש כוח לערבוב המים, דבק סיליקון לאקווריום דגים, כזה שעל אריזתו כתוב שהוא מתאים לכך – שימו לב, חלק ניכר מדבקי הסיליקון אינם מתאימים לאיטום מים.

יש לשים לב שכתוב על הסיליקון – "לא רעיל", צינור פלסטיק הכי קטן שיש.

תמונה
 

ההשקיה הבסיסית

עובדות: מים מינרלים אינם מים מזוקקים.

מים מזוקקים הם מים שקונים בסופרים השונים וכתוב עליהם "מים מזוקקים", מי-עיבוי של מזגן, מי גשם, או מים שעברו תהליך של אוסומוזה הפוכה. מים מינרליים יפגעו בצמחים שלכם.

תמונה


תהליך הבנייה

 לוקחים חתיכות קלקר, כ-4-5 חתיכות באותו האורך והעובי, ושמים בתחתיתם סיליקון [אטים למים ואינו רעיל] ומדביקים לתחתית, ככה שכל תחתית הטרריום מלאה בקלקרים עם רווחים של 10 ס"מ בין האחד לשני [אין צורך בצפיפות].

ממקמים את ראש הכח באחת הפינות שבתחתית הטרריום, ומשחילים את הכבל לתוך הצינור ועל הצינור את הרשת. במצב הזה יש קלקר, באחת הפינות ראש כוח, וצינור דק שממנו יוצא הכבל החוצה, ועליו הרשת שאותה גוזרים בגודל ובצורת הטרריום, ועושים חור בצורת עיגול לצינור.

על הרשת, בהנחה ולא מצאתם דקה מספיק, הוסיפו גם פד גאזה בכדי שהמים יוכלו לעבור דרכו, ועליו את הכבול שערבבתם אם מים מזוקקים בשקית, קודם לכן. כעת הוא ספוג במים. מלאו את הטרריום בכבול עד לצינור, כדי שתוכלו למלאת את התחתית במים עד לרשת.

חשבו מראש את גובה הצינור, כדי שיתאים לטרריום שלכם. אם אתם רוצים שלא יבחינו בצינור, אתם יכולים להחביא בעץ שעם, תחתיו, או באבני אקווריום וצמחים ולבסוף ממקמים את מאווררים ככה שאויר מבחוץ יכנס לטרריום תמונה למטה + זה דרך טובה בלי לעשות חורים מיותרים בזכוכית בתמונה המאווררים ממוקמים על המכסה דרך יעילה מאד.

מדביקים אותם לפלסטיק אם דבק סיליקון או דבק מהיר וכמו שרואים מדביקים את הכבלים המיותרים גם כ ( כבל ביטחון ) ולבסוף התוצאה הסופית במקרה הזה טרריום דיונאות.

עוד כמה פרטיים חשובים:

יש הממלאים במקום הקלקר חלוקי נחל לאקווריום. אין לעשות כך - זה עשוי לגרום למשאבה שלא לערבב את המים היטב, ועלולים להגיע תולעים ושאר מזיקים.

כמה דברים שלא ידעתם על דיונאות: רבים ממגדלי הדיונאות שואלים בהתחלה כל כמה זמן להאכיל , התשובות לאלה שלא מסוגלים הם תמיד פעם בחודש פעם בשבוע אבל אם אתם המגדלים רוצים דיונאה גדולה ארבה ראשים ולא כמה ראשים בודדים ואלה מאיתנו שרוצים את זה צריכים בעצם לא להאכיל את הדיונאה ולעשות לה הרעבה ועכשיו אני יסביר אם תתנו לדיונאות שלכם חרקים הם יגידו לעצמם אנחנו תופסים חרקים בגודל שלנו אנחנו לא צריכים עוד ראשים אבל מגדל שלא יאכיל את הדיונאה שלו הדיונאה תרצה לגדל עוד ראשים כדי שהייה לה יותר סיכוי לתפוס חרקים לכן מגדלים סבלניים שאין להם בעיה לא להאכיל ורוצים דיונאה ענקית ומתפשטת יכול לנהוג בשיטת הרעבה. התנאים שמפורטים במאמר זה מתאימים לדיונאות ולטלליות. לשאר הצמחים צריכים לשנות מעט. במידה וישנן שאלות אשמח לענות.

אפשר להשתמש גם באקוריום רגיל בטרריום יש יותר אוורר יותר טוב.

מוצרים מומלצים מ-eBay

הודעות אחרונות מהפורום

צרצרים בוגרים
20.09.2018, 19:15 על-ידי Gadgr
בפורום- לוח מכירות
מוצרים מומלצים מה-Ebay
08.09.2018, 13:53 על-ידי benjo
בפורום- לוח מכירות

מגדירים


הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup