big slide

מהבלוג

נחש בואה

כל הבואות הם בעלי מיצג אחד (מין/זן אחד).

יש נחשים מוכרים נוספים שגם כן מכונים בואה כגון מגוון נחשי ה- Acrantophis


הכרות עם ה-בואה (בואה קונסטירקטור):

יש נחשים רבים, מכל חמשת היבשות שלנו שחברים במשפחת הזוחלים הגדולה שנקראת בואה (BOA).

אולם כשאנשים משתמשים בביטוי בואה, לעיתים קרובות הם מתכוונים לנחש בינוני בגודלו שקיים בין מרכז אמריקה לדרום אמריקה מזן בואה קונסטריקטור קונסטריקטור או קונסטריקטור אימפרטור.

לאמיתו של דבר השם בואה קונסטריקטור (Boa Constrictor) מייושם נכון רק על תת המין שנקרא: New World Genus Boa.

בואה קונסטריקטור הוא אחד מהנחשים הכי נפוצים, ניתן למצוא אותם מצפון מקסיקו ליד הגבול עם ארה"ב ועד דרום ארגנטינה.

שטחי המחיה שלהם מגוונים מאוד משפלת המדבר וכלה באזורי סבך ושיחים ועד ליערות גשם טרופיים כולל הרי חוף ויערות מכוסי עננים.

יש אפילו שרידים להתיישבות של בואות באיים וולקנים ואיי אלמוגים הקרובים לקריביים.

הבנת המקורות של הקבוצה הכול כך מגוונת של הבואות כמו גם הבנת תורת הצורות שלהם והשוני ההתנהגותי שלהם הוא חלק חשוב מאוד מהנאת החזקתו של נחש מזן בואה.

חלק מ-תתי המין של הבואות ורוב האוכלוסיות המקומיות המרובות מזוהים ומקוטלגים.

משקיפים מקצועיים של אוכלוסיות אלו מדווחים לא רק על צבעים ומופעים מיוחדים שניתן לראות על קבוצות גדולות של בואות אלא גם על שוני שמתבטא בהבדלי טמפרמנט ועוד קודי התנהגות חשובים כגון:

  • אכילה והעדפה שונה של סוגי מזון.
  • מחזורי פוריות וחיזור.
  • העדפת טמפרטורות שונות ועוד.

זה ברור שבואות מקורבים כקבוצה, זה גם ברור ונכון שבואות ממגוון שונה של אזורים פיתחו כלים ייחודים להישרדות והשינויים הפיזיים שניתן לראות הם רק רמז קטן לכמה באמת ייחודי השוני בין אוכלוסיות הבואות השונות.
צפייה מעקב והבנת השוני הזה יעזרו לנו במאמץ לשמור על זני הבואות השונים.

תקוותנו הגדולה היא שעם הבנה משופרת של השוני הגדול בין זני הבואות, נוכל להסכים ששימור קבוצות אלו בשבי היא מטרה נעלה וחשובה לאין ערוך.

תמיד רצוי לנסות להשיג בואה ממלאי שנולד בשבי ורצוי לחשוב פעמים לפני שנכנסים לפיתוי שלשלב ולהרביע מופעים שונים וזנים שונים של בואות שנמצאים תחת חסותנו ולו רק כדי לשמר כל זן ברשות עצמו ולא להתעסק עם מה שהטבע נתן לנו.

בייבי בואות הם בין סוגי הזוחלים הנפוצים והרצויים לגידול כחיית מחמד. ובואות יכולות להיות אחד מסוגי הזוחלים הקלים ביותר לגידול ביתי.

אולם, פוטנציאל הגודל של בואה בוגרת חייב להילקח בחשבון לפני שמבצעים רכישה של אחד.

הגדלים השונים בין זני הבואות הם פקטור ישיר של גנטיקה וזמינות מזון.

יש זנים גמדיים של בואות שמגיעים למקסימום של 1.5 מ' אבל רוב זני הבואה יגדלו לגודל של לפחות 2.2 מ' ויותר אם הם אוכלים סדיר וחיים בתנאים טובים שזה אומר טרריום מספיק בגודלו, לחות רצויה וכמובן לא פחות חשוב טווח טמפרטורות נכון.

בואות שמטופלות היטב יכולות לחיות יותר מ- 12 שנה בשבי ללא בעיה, בואות בנות 20 שנה זה לא מחזה נדיר בקרב מגדלים.

בואות יכולות להתרבות בשבי ללא כל קושי מיוחד, צריך רק להקפיד על השגחה נכונה של שיפוע הטמפרטורה והאכלה נכונה לפני הרבייה ובמהלך הרבייה.

הטמפרמנט של הבואות נע מטווח של נחש צייתן ועדין למאוד עקשן ועד אגרסיבי. מן הסתם הבואות הם לא נחשים רעים או ניתנים לאילוף, הם פשוט מתנהגים כמו שהאבולוציה טבעה בהם ומגיבים לסיטואציה שבה הם נמצאים בשבי, לכן נחש שנושך את הבעלים, זה לא על מנת להחזיר לבעלים או על מנת לתקוף אותו, זה פשוט כאינסטינקט טבעי בין עם זה באשמת ריח של מזון או בין עם זה באשמת המגדל שהכניס את הנחש לפחד כלשהו שבעקבותיו הוא הרגיש צורך להתגונן.

הגנטיקה ויותר חשוב איך המטפל מבין את החיה וצרכיה, משחקים תפקיד מאוד גדול וחשוב ב- " אילוף" הנחש ועד כמה עדין או אגרסיבי הוא יהיה.

זכרו רק שהחזקת נחש בואה (כמו גם חיות אחרות) היא בגדר זכות. תהיו אצואהים ותנו לחיות שלכם את כל הטוב שבאקווריומים, באוכל, בלחות ובטמפרטורה וכמובן ביחס שלכם אליהם בכלל כחיה.

האכלה של נחש בואה קונסטריקטור אימפראטור | Boa Constrictor Imperatorהאכלה של נחש בואה מדגסקר דומירלי | Madagascar Dumeril's Boa | Acrantophis dumerili

נחש בואה עצים מדגסקר | Madagascar Tree Boa | Sanzinia madagascariensis  מוצרים מומלצים מ-eBay

הודעות אחרונות מהפורום

צרצרים בוגרים
20.09.2018, 19:15 על-ידי Gadgr
בפורום- לוח מכירות
מוצרים מומלצים מה-Ebay
08.09.2018, 13:53 על-ידי benjo
בפורום- לוח מכירות

מגדירים


הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup