העמוד נטען...
big slide
אקווריום

מהניסיון שלי, לא פעם קורה שמשהו משתבש באקווריום, המצב משתנה ומהר מאוד אתה מוצא את עצמך מוציא דגים מתים מהאקווריום ותוהה איך אתה יכול להציל את הנותרים.

מספר מקרי חירום אפשריים באקווריום:

  1. פריצה של מחלה הרסנית כלשהית.
  2. זיהום של האקווריום על ידי חומר רעלני כלשהוא.
  3. קריסה של המערכת הבקטריאלית ואיתה עלייה של ריכוז האמוניה במים(על ידי האכלה מרובה או דג שמת ונרקב).
  4. חוסר חמצן ברמה קריטית באקווריום.
  5. חישמול של הדגים באקווריום.

הטיפול בכל הבעיות הנ"ל:

1. פריצה של מחלה הרסנית באקווריום:

דבר ראשון יש להחליף 20% ממי האקווריום על מנת להוריד את ריכוז הנבגים של המחלה במים, ולעלות את סיכויי הדגים לשרוד. לאחר מיכן, לצלם תמונה של דג חולה ולאחר איבחון של המחלה לטפל בה כנדרש.

לעיתים מומלץ לקחת קצת מים מהאקווריום ולבודד דג חולה עם תרופה מאשר להפעיל טיפול על כל הדגים, החולים והבריאים. באם מדובר במחלה שחוזרת ונישנת לאורך תקופת זמן ארוכה, ובין טיפול לטיפול היא לא עוברת, מומלץ לרוקן את כל האקווריום, לשטוף אותו כמו שצריך, להרתיח את המצע ואת המסלעה ואת הפילטר ולאחר טיפול אינסטנטיבי לאקווריום, ולאחר שהאקווריום יוצב, יש להחזיר את הדגים בלי המים שהם היו בהם קודם. משמע-יש לדאוג לסידור נאה בשבילם בזמן שהאקווריום יעבור טיפול.

2. זיהום של האקווריום בחומר רעלני כלשהוא:

בכל הנוגע לזיהום של האקווריום, הכל נוגע לכמות החומר הרעלני. במידה ומדובר ב2 ליטר אקונומיקה, כדאי לרוקן את האקווריום ולנקות טוב טוב הכל מאקונומיקה ואחר כך להחזיר את הדגים-לאחר הרצה מוקדמת של האקווריום כמובן.

במידה ומדובר בהרעלה של פחות מחצי ליטר חומר רעיל באקווריום של 100 ליטר(נניח), יש להחליף בסביבות ה50% מהמים באקווריום ולהוסיף אנטי כלור. בהמשך השבועות להחליף באופן רציף 10% כל כמה ימים עד אשר ניהיה בטוחים כי לא נותרו נוזלים רעילים באקווריום.

3. קריסה של המערכת הבקטריאלית ואיתה עלייה של ריכוז האמוניה במים:

קודם כל צריך להירגע. זה קורה לכולם כשדגים מתחילים למות ברצף והמראות המכוערים מביאים איתם מראות עוד יותר מכוערים.

דבר ראשון, יש להחליף - 20% עד 40% מהמים באופן מיידי(בתוספת אנטי כלור), לאחר מיכן להוציא את הדגים המתים באקווריום לפני שיספיקו להירקב ולהתפרק לאמוניה ולרעלים אחרים. לאחר מיכן יש להוריד את הטמפרטורה ולדאוג למשאבת חמצן חזקה. ובסוף בסוף, יש לנקות ולסדר את הפילטרים שיעבדו ושלא יקרה שוב שהאקווריום יקרוס.

במידה והאקווריום קרס כשהפילטרים עבדו באופן מיטבי-יש להוסיף פילטר נוסף לאקווריום וכדאי שיהיה חזק יותר ושיעשה את העבודה כמו שצריך. כדאי לבדוק התאמה של הפילטרים בפורום, במידה ואינכם בטוחים איזה פילטר לבחור.

* קיימת דרך להשתמש בפחם פעיל באקווריום לצורך ספיחה של האמוניה ורעלנים אחרים, אבל מעולם לא נוסתה על ידיי.

4. חוסר חמצן באקווריום:

שוב, דבר ראשון להרגע. לראות את כל הדגים עולים לחלק העליון של האקווריום בחיפוש אחר חמצן זה דבר מלחיץ, אני יודע, אבל המצב יכול להפתר בתוך דקות.

מיד כאשר רואים מצב כזה, יש להוסיף/להגביר את משאבת החמצן באקווריום. במידה ואין אפשרות, יש לדאוג לתנועה מתמדת של המים בקו המים העליון ולהחליף 10% מהמים באקווריום עם מים מהברז כל 5-6 שעות.

5. חישמול של הדגים באקווריום:

זה בערך הדבר הנורא ביותר שיכול לקרות למגדל, אולם לדגים הכי פחות גרוע. הם מתי באופן מיידי מהחשמול (פרט לאלו ששרדו וסבלו מאוד מהחשמל).

דבר ראשון - לצאת מהפאניקה ולנתק את החשמל באקווריום. לא כדאי להכניס יד למים ולהתחשמל יחד עם הדגים. לאחר מיכן, לאסוף את כל הדגים המתים ברשת כמה שיותר מהר ולהוציא אותם מהאקווריום.

אחר כך, לדאוג שהפילטרים יעבדו, שמשאבת החמצן תעבוד ובמידה וחלק מהדגים כבר הספיקו להירקב באקווריום, יש להחליף מים, בסביבות ה-20% מנפח האקווריום.

כתבו תגובה...
0 תגובות
מוצרים מומלצים מ-eBay

הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup