big slide

לצערינו, יש כמות מטורפת של מידע שגוי שמסתובב בעולם. זה בדרך כלל נובע מהמטחנות (מגדלים שהמטרה שלהם זה רק רבייה בכמויות ללא תנאים מתאימים והולמים לכיסנאים) ומגדלי חצר אחורית שמנסים לקבל רכישות דחף קלות בקניונים ובשווקי פשפשים או פסטיבלים.

חברי, המגדלים מחו"ל ואני קבצנו רשימה של המיתוסים ותפיסות מוטעות הנפוצות ביותר כשמדובר בכיסנאים.

אנא קח רגע או שניים מזמנך לעיין בהם, חלק מהם עשויים להפתיע אותך!

° הם לא, בחיים לא נושכים. מצטער חברים, זה שקר! יש להם שיניים, נכון? אז הם יכולים והם הולכים לנשוך. כיסנאים גם יכולים להקיז דם עם נשיכה. לשמחתנו, אם הם הורגלו כמו שצריך, אז הם יכולים ליהיות גם מאד ידידותיים.הם צובטים קל עם השיניים שלהם כדי לטעום אותך, זוהי הדרך שלהם כדי לחקור דברים חדשים. אבל הם בדרך כלל נושכים מאד חזק רק כשהם נבהלים, מפוחדים או חשים סיבה להגן על עצמם.

° צריכים סלע חימום. זה גם שקר! רוב הגורים שנמכרים עם סלע מחמם צריכים אותם כי הם עדיין לא הגיעו לגיל המתאים כדי לשמור על טמפרטורת הגוף לבד או עצמאי וגמול עם פרווה מלאה ( בדרך כלל 8-12 שבועות).לפני שהם גמולים הם מאד קטנים כדי לאזן את טמפרטורת הגוף שלהם לבד, שזה בסדר כשיש להם את ההורים כדי לאזן עם הכיס של האמא. אבל כשהמגדל מפריד מההורים ומוכר אותם, הם צריכים למכור עם סלע מחמם כדי שלא ימותו מקור. כל עוד הטמפרטורה בבית בין 21-28 מעלות הם יהיו שמחים. אם אתה מודאג מהחורף,אתה יכול לשים כיסוי מבד מעל ההכלוב, תנור חימום בחדר שלהם שלא יהיה קר מידי או חם מידי או בד נוסף בתוך הבית שלהם.בחיים לא לשים אמצעי חימום בתוך הכלוב שלהם!

° כל מה שהם צריכים זה כופתיות ותפוחים. זה גם שקר! כיסנאי דואה עדיין נחשבים חיות אקזוטיות. הצרכים שלהם מאד שונים מהרבה חיות מחמד שאנחנו רגילים אליהם.עקב זה, הם צריכים תזונה ודיאטה מיוחדת כדי להבטיח שהם ישארו בריאים ויחיו חיים ארוכים ומלאים.יש הרבה דיאטות פופולריות שפותחו על ידי וטרינרים ומגדלים רבי שנים ומומחים של כיסנאים שהותאמו במיוחד כדי שהכיסנאים יקבלו במיוחד מה שהם צריכים.תוכלו לקבל בהמשך רשימה של מתכונים של מיטב הדיאטות של המגדלים הטובים בעולם! כופתיות רק ממלאות את הבטן ולא משמשות כמקור תזונתי בריא לכיסנאי, ועם דיאטה מסודרת הם לא יצטרכו כופתיות בכלל. אבל אם תרצו בכל מקרה לתת כופתיות כפינוק בלבד ולא ארוחה, לתת רק פעם בכמה ימים ולא על בסיס יומי, עדיף כבר לתת אוכל של חתול ולא כופתיות "מיוחדת" שקונים. האוכל הכי מומלץ של חתול זה ORIJIN, וניתן למצוא בחנויות של חיות מחמד.אבל אוכל יבש אחר גם מתאים, של חתולים בלבד.ורק כפינוק פעם בכמה זמן.

° הם יתחברו עם החתול/כלב/וכו. זהו מידע מאוד שיקרי! כיסנאי דואה הן חיות מאד קטנות ועדינות, שבדרך כלל זזות מאד מהר ויכולות להפעיל את אינסטינקט הטרף של בעלי חיים אחרים די בקלות. גם אם הכלב או החתול שלכם רק רוצים לשחק הם יכולים לפגוע או אפילו להרוג את הכיסנאי שלכם. חבטה אחת יותר מידי קשה, שתיתן להם, צביטה אחת שובבה או נשיכה מהפה, דברים הרגילים לחיות גדולות שמשחקות ביניהן, אבל יכולים להיות מאד מסוכנים ליצור קטן כמו כיסנאי. בנוסף, רוק של חתול הוא קטלני לכיסנאי דואה, אז זה משהו נוסף שצריך לקחת לתשומת הלב ולהיזהר. (גם חשוב לדעת שצביטות של חתול מאד רעילות לכיסנאי דואה. אז אם יש לכם חתולים, הכי טוב לא להשאיר אותם קרוב לאיפה שהכיסנאי יכול להתקרב אליו). כיסנאי דואה יכולים גם להרוג חיות קטנות כמו עכברים או חולדות, אז הם אף פעם לא יכולים ליהיות עם חיות מסוגים ומינים אחרות, גם אם הם קרובים לאותו גודל.

° כל מה שאתה קורא און ליין או באינטרנט זה לא נכון! זהו מידע מאד שיקרי! יש לא מעט מטחנות (מגדלים שהמטרה שלהם זה רק רבייה בכמויות ללא תנאים מתאימים והולמים לכיסנאים) ומגדלי חצר אחורית שמספרים ללקוחות שלהם שזה דרך לא טובה למצוא מידע על כיסנאים. חלק הולכים אפילו יותר רחוק ואומרים שמות לא נכונים של כיסנאים כדי שימצאו מידע רק על המגדלים הספציפים וההסברים הלא נכונים שלהם. חברה אחת למעשה מיצרת אתרים מזויפים מרובים שנראים מקצועים לחלוטין אך ורק למטרה להרוס קהילות מקוונות של בעלי כיסנאי דואה כמו פורומים ואתרים אחרים. אתרים מזויפים אלה נעים בין דפי 'סקירה' עם ביקורות כוזבות לארגון וטרינרים מזויף כדי לגרום להם להיראות יותר מקצועיים ורשמי. (אפילו יש להם וטרינר שהם שילמו לו, לעשות קטעי וידאו עבורם ב- YouTube. תוכלו להבחין בשיטות המתוחכמות שלהם בהוראות או בכלוב שלהם, ולראות את הגלגל ברקע של המשרד שלו). האמת, שהאנשים בפורומים ואתרי אינטרנט של כיסנאים לא מקבלים כלום מלנסות לעזור ולחלק קצת עזרה ומידע על כיסנאים. אנחנו לא מקבלים כסף ומכירה מכך, נכון? ובכל הכנות, אישית, הייתי יותר סומך על אדם שלא היה לו אינטרס כלכלי בהחלטות שלי. בגלל כל האתרים המזוייפים שנבנו וכל המידע הלא נכון על כיסנאים, אנשים שהם חדשים בעולם של הכיסנאי דואה בסוף מוצאים מידע שגוי ולא תקין מתחת לאף שלהם.

° רצועות, רתמות וחיתולים הם כולם מצויינים ודווקא חשובים! לא רק שזהו מידע מאד שקרי אלא גם מאד מסוכן! דבר ראשון, אין שום סיכוי לחנך כיסנאי לעשות צרכים בסיר או לשים חיתול לכיסנאי. אם זה מפריע לך שיעשו עליך צרכים לפעמים, אז אולי חיית מחמד אחרת מתאימה לך יותר. כל סוג של ביגוד אחר או חיתול יגביל את הכיסנאי, ימנע מהם תזוזה מקסימלית ויפריע לדאיה שלהם, ובסופו של דבר, יכול גם לפגוע בהם. הם יכולים לגרום לכאבים נוראיים, אי נוחות, או אפילו פציעות כמו קטיעה של חלק מהעור שמחובר בין הידיים, ובזה הם משתמשים לדאייה. חלק מהאנשים בוחרים להשתמש ברצועה מסביב לצוואר במקום רתמה אבל בגלל שהם כל כך קטנים, זריזים ועדינים זה יכול להיות מסוכן במיוחד. כיסנאים קופצים הרבה מבן אדם אחד לשני. או מבן אדם לדומם, כמו ארון לדוגמה, וקפיצה לא טובה והרצועה יכולה לשבור את הצוואר של הכיסנאי, לצערינו. אם זה לא הורג אותם מיידית, זה יכול לחנוק אותם או לגרום להם לפציעות חמורות. אנחנו ממליצים לקחת את הכיסנאי שלך מחוץ לביתך או למקום לא מוכר לכיסנאי שלך, רק אם הם מבוטחים בפאוץ' להתקשרות או מנשא. אפילו כיסנאים מוחתמים ומורגלים יכולים להיות סקרנים מהסביבה או מאיזשהו ריח מבחוץ ובאיזה שבריר של שניה הם נמצאים כבר בחצי עליה של עץ, בכביש, במדף בחנות... הם זריזים ומאד חכמים אז גם המורגלים ביותר אין להשאיר משוחררים. זה פשוט לא שווה הסיכון.

° הם רק צריכים כלוב קטן, במיוחד כשהם צעירים! לא, לא ולא! פשוט ההיפך! גיל וגודל זה לא מה שעושה את ההבדל בשטח שכיסנאי דואה דורש לצרכים שלו. הם דורשים כלובים גדולים בשביל לעוף, כמו לציפורים.המרווח בין הרשתות לא יכול להיות יותר מ -1.23 ס"מ בינהם ,אבל הכלוב צריך להיות מינימום בגובה 1.2 מטרים, לא פחות מ- 75 ס"מ אורך ו- 75 ס"מ עומק. בוודאי שכמה שיותר גדול, יותר טוב, אני לא צריך להזכיר את זה. להרבה אנשים יש כלובים בגבהים של 2 מטר כשהצדדים באורך ורוחב של 1.2 או 1.5 מטר. שזה בהחלט גדול. גובה הוא הגורם החשוב ביותר לכיסנאים, כי הם צריכים הרבה שטח לטפס ולקפוץ ולדאות.הם לא ממש ישתמשו ולא צריכים סולמות, מדפים, צינורות, וכו'.הם יכולים בקלי קלות לטפס מלמעלה עד למטה או ההיפך ולקפוץ לצד השני של הכלוב בשניות ללא שימוש או עזרה של הדברים האלה. הם כן אוהבים ערסלים מבד כדי לשבת עליהם לפעמים, כשלפעמים אוכלים בתוכם או סתם מקשקשים בפנים. הגורים יהיו פעילים באותה רמה של הבוגרים, אז זה חשוב שיהיה להם כלוב גדול באותה רמה של כיסנאי בוגר. זה לא משנה כמה זמן הם מבלים איתך מחוץ לכלוב. מדובר בחיות לילה וסביר להניח שיהיו ערים כשאתה ישן בלילה, זו אחת הסיבות הרבות וחשובות ביותר שיהיה להם כלוב גדול כל הזמן.

° אין להם שום ריח! לצערינו זה לא נכון. האמת, שיש הרבה גורמים שיכולים להשפיע על זה.זכרים לא מסורסים מגלים קרחות בראש ובחזה, שנקראות בלוטות ריח ועם זה הם מסמנים את השותפים שלהם וגם את השטח שלהם. זה יכול להפוך קבוצה של כיסנאים לקצת מסריחה כמו שאנחנו יכולים לתאר לעצמנו. אבל למרות זאת, שני המינים יכולים לסמן עם ריח אם הם יבחרו ככה. יש להם בלוטה בתחתית שלהם שמאפשרת להם לעשות את זה. אותה הבלוטה מאפשרת להם לשחרר ריח כמו-בואש חזק שמשמש להם מעין מערכת הגנה. בדרך כלל בוגרים לא עושים את זה, אלא אם כן הם מאד מפוחדים ומבוהלים, והריח לא מחזיק מעמד אלא לזמן קצר מאד, שזה ההיפך מבואש. אם מחזיקים זכר מסורס או נקבה בקבוצה יש פחות בעיה של הריח. אם תנקה אם הכלוב תשים לב שהם תמיד יתחילו לעלות למקומות שניקית כדי לנסות לגרום למקום להריח כמו הבית שלהם עוד פעם. בגלל זה חשוב לנקות רק מעת לעת הבתים והבדים. לא לשטוף כל שבוע. להשאיר חלק מהערסלים והבתים בלי לגעת בהם, כדי שירגישו שזה הבית שלהם. אחרת הריח יהיה יותר חזק אחרי הניקיון. אני תמיד משתדל להשאיר ערסלים וחלק מהבדים בלי לגעת כדי שהם ידעו שזה הבית שלהם ולא ירגישו שזה מקום אחר. עם ניקיון יסודי ודיאטה טובה, הריח לא אמור להיות נורא כל כך. שזה אומר, שעם דיאטה ותזונה לא טובה ומתאימה, הריח יכול גם להשפיע לרעה. לסיום, ברגע שתמצא דיאטה מתאימה לכיסנאי שלך, אז לא רק שהריח לא יהיה גורם בעייתי אלא גם הפרווה שלו תהיה מושלמת ומבריקה.

° הם מסתדרים מצויין לבד ולא צריכים בן/בת זוג מאותו מין. זהו אחד מהשקרים הכי גדולים, לצערי הרב! מאד מאד שקרי. אני הכרתי הרבה כיסנאים עם כל השנים שיש לי, מגידול עצמי. רק פעם אחד הכרתי כיסנאי שלא יצא לו להסתדר עם אחרים, והסיבה היא כי התעללו בו או כי אף פעם לא החזיקו אותן כמו שצריך או שחקו איתו ונתנו לו תשומת לב. הרבה חנויות שקוראות לכיסנאים 'חיות כיס' יסבירו לכם שהם כן יסתדרו בעצמם אם תבלו איתם הרבה זמן ותתנו הרבה תשומת לב.זה לא נכון. תחשבו ככה, לא משנה כמה זמן תבלו ביחד, אנחנו לא יכולים לדבר אותה שפה, אנחנו לא יכולים להתכרבל ביחד באותו ערסל במשך היום, אנחנו לא יכולים לקשקש ביחד כמו שהם עושים.הם מפספסים הרבה כשאין להם בן מין נוסף לצידם. מטבעיות, הם חיים כקבוצות וחיים במספרים גדולים. 2 כיסנאים בדרך כלל מסתדרים מצויין אבל יש לא מעט אנשים שמגדלים 3, 4, 5 , 6 או אפילו יותר כיסנאים ביחד כקבוצה. נכון שדרוש יידע רב כדי לגדל כקבוצה גדולה.אין הרבה בעלי ניסיון בעולם שיודעים לעשות את זה. 2 זה יהיה המספר המינימלי שאני אמליץ כדי לגדל כי הם יכולים לסבול מדיכאון אם ישארו לבד הרבה זמן. הסימנים של דיכאון יכולים לא להראות תמיד גלויים לנו כמו שהם יכולים להסתיר סימני מחלות וחולשות כי זו הדרך שלהם למנוע מחיות טרף לתקוף את הקבוצה. זוהי מערכת ההגנה שלהם. זו הסיבה שיכול להיות מאוחר מידי כשתגלה שהוא סובל מדיכאון. אז לא תוכל לעשות שום דבר יותר.הם יכולים לתלוש מעצמם פרווה, להפסיק לאכול, לרוץ בגלגל שלהם או לפעמים אפילו ללעוס בזנב של עצמם ולהגיע למצב שללא ברירה יצטרכו לקטוע את הזנב. רוב המגדלים הטובים אפילו יציעו הנחה אם תקנו זוג כיסנאים רק כדי שיגדלו ביחד ולא בודדים בביתם החדש.

° הם מסתדרים מצויין עם ילדים. לצערי הרב, ברוב המקרים זהו מידע מאד שקרי! כיסנאים הם חיות מאד קטנות, זריזות מאד ובדרך כלל לא אוהבות לעמוד במקום בלי לזוז. מסיבה זו הם יכולים בסוף להציק לילדים, שיכולים לגרום למחיצה של הכיסנאי או הפלה, מה שיוביל בסוף לנשיכה של הילד או שהכיסנאי יפצע מנפילה. הם לא תמיד נושכים אבל הם כן בהחלט צובטים בתהליך ההיכרות שלהם. בנוסף, יש להם שיניים ארוכות והם יכולים להקיז דם אם יבחרו בזה. מהסיבה הזו הם לא מתאימים לילדים. הם אף פעם לא יהיו חיות מחמד לילדים בלבד. הצרכים שלהם דורשים הרבה עבודה, זמן והתחייבויות. אני יודע הרבה על משפחות עם כיסנאים במשפחה שבו הבוגרים מתעסקים בכל התהליך של טיפול והחזקה של החיה והילדים מחזיקים את הכיסנאי אך ורק כשיש בוגר לידם שמשגיח עליהם, הם אף פעם לא לבד.זה יכול לעבוד עם ילדים סבלניים וילדים שמתנהגים טוב. אבל כל משפחה היא שונה מהשניה. אז לא לכל אחת זה יתאים. בנוסף החיות החמודות האלו מסוגלות לחיות יותר מ 15 שנים! הרבה מגדלים קונים אותם עם ציפיה שיחיו פרק זמן כמו אוגר או דג זהב, אבל במציאות הם הרבה יותר חזקים בתוחלת חיים כמו כלבים או חתולים.

° הם יכולים בקלות להיות מורגלים ללכת לפינת שירותים (potty trained). זה ממש לא נכון, לרוב מידע מטעה. כיסנאים לא יכולים להיות מורגלים ללכת לפינה מיוחדת שבו עושים צרכים או כל דבר הדומה לזה. הם ילכו מתי ואיפה שירצו כמו עלייך, על ידך, על הספה... הבנת את הרעיון. מתי שהם צריכים "ללכת" זה כמו המינימום, בערך כמו עכבר. חתיכות ממש קטנות של צואה חזקות, וכמות קטנה של שתן, ובדרך כלל נייר סופג עם ריח כמו "קלינקס" צריך לעשות את העבודה ולנקות את כל זה בשניה. אם אתה מחזיק אותם הרבה זמן בחוץ הם כנראה יעשו את הצרכים עוד פעם בהמשך במקום אחר, כי הם מעדיפים לעשות בחוץ, מאשר לעשות בתוך ביתם או במקום שהם ישנים אם יש ברירה.עדיף תמיד להקפיד שיהיה עליך "קלינקס" למקרים אלו. זה חלק שגרתי מהחיים לאלו שמגדלים כיסנאים.פשוט מתרגלים.

° השיניים שלהם צריכות להיות גזוזות. שקר! אם מישהו ממליץ את זה או מנסה את זה אנא ברחו ממנו כמה שיותר מהר! (אופציונאלי, אתה יכול לנסות ללמד את הווטרינר, אבל רובם לא יסכימו לקבל את הרעיון שהם לא מודעים לזה שהם טועים.) חלק מהוטרינרים דווקא מציעים את השירות הזה. וטרינרים אלו מכירים מעט את האנטומיה של הכיסנאי הדואה והם דווקא פוגעים בו מאד כשהם שעושים לו את זה. בשונה ממכרסמים, אצל כיסנאים, טכנית, השיניים שלהם לא ממשיכות לגדול אחרי שגוזזים אותן. להרבה מכרסמים יש את הבעיה הזו אז צריך לספק משהו שילעסו והשיניים ימשיכו להיות קצר אחרי הגזיזה. אצל כיסנאים השיניים גדלות פעם אחת עד שהן מגיעות לגודלם המלא. אם יקטעו אותן הם לא יגדלו יותר ויהיו עם כאבים במשך כל החיים. אם וטרינר מציע לך שירות כזה, זה יראה לך עד כמה רמת הידע שלו בכל הנוגע כיסנאים וכדאי לך מהר מאד לחפש וטרינר אחר לכיסנאי הדואה שלך.

° הם אף פעם לא מרעישים, מצויינים לדירות שקטות! זה בהחלט שקר. הרבה אנשים יגידו לך שהם שקטים או קרוב לשקטים. מתאימים לחדר השכור הזה שלך, דירה קטנה או אפילו החדר שלך. אז קודם כל, כיסנאי דואה הם חיות ליליות. זאת אומרת שסביר להניח שהם יהיו ערים כשהכל יהיה חשוך בחוץ ואתה תהיה עמוק בשינה. זה גם אומר שהם יהיו ערנים, קופצים ומסתובבים בגלגל, אוכלים, משחקים ועושים הרבה רעשים. הם יכולים לעשות מגוון רחב של רעשים, החל מלנבוח כמו כלב קטן ועד רעשים מוזרים שאנשים אומרים שנשמעים כמו מחדד מכני לעפרונות. יכולים לצפצף,ללחוץ ולעשות כל מיני רעשים שעוזר להם לתקשר עם שער חברי הקבוצה.הם מאד חכמים גם, אז אם הם שמים לב שאתה בא אליהם כדי "להשתיק אותם קצת" בגלל הרעש, הם פשוט יעשו יותר רעש כי זה אומר שיקבלו יותר תשומת לב. חלק יותר קולניים מאחרים. בנוסף, יש צעצועים שגם יותר רעשנים מאחרים.יש כלובים דקים שהם קופצים מצד לצד ושומעים את הרעש היטב. אלו כלובים זולים.לי היה כבר כיסנאים בדירה שעשו רעש כמו כלב קטן ואף פעם לא שמעו אותם בחוץ. אבל אני מכיר אנשים שהיו להם שותפים ולהם כן הפריעו הרעשים בלילה.אז אני מניח שלא תרצה לשים אותם בחדר שלך אם יש לך שותפים איתך. אלא בחדר משלהם או בקומה נפרדת. בנוסף, יש אנשים שממליצים לקחת את הכיסנאי איתך לכל מקום, כל היום, כל יום. זה לא נכון. אם אתה עובד במקום שמקפידים על שקט אתה אף פעם לא תוכל להבטיח שהם לא ינבחו או יצפצפו או יעשו כל רעש אחר. בנוסף, כשהם ישנים בפאוץ' התקשרות שלהם, הם גם נהנים משקט, ללא הפרעה(מתזוזה, דיבורים,וכו) שינה במשך היום במשך רוב השעות היום.

° הם לא יתרבו עם צאצאים של עצמם או הוריהם! בהחלט שקר! אפילו ההיפך! לכיסנאי דואה יש מערכת שונה לחלוטין בטבע. הם חיים בלהקות מרובות, ולכל להקה יש את שטחה. בתוך להקה, רק זכר אחד יהיה דומיננטי(אלפא) וירבה את הנקבות בלהקה. הם יילכו אחד נגד השני, לפעמים אפילו עד מוות, בשביל הזכויות של רבייה בלהקה. בגלל שאין כמעט דרך לברוח מהחיים שלהם, והבתים שהם חיים, הריבים ביניהם כדי לקבל דומיננטיות יכול להיות הרבה יותר קשה ורצחני. בנוסף, ילדים יתרבו עם הוריהם. בגלל זה חשוב לשמור על קווי דם שונים כשמרבים כיסנאיים דואה. יש לנו כל כך מעט בישראל לעומת כלבים וחתולים, שהסיכוי לחבר קרובים בינהם הוא מאד גבוה. כיסנאים יתחילו להגיע לבגרות מינית כבר 4 חודשים מחוץ לכיס. הרבה וטרינרים יסרסו זכרים חודשיים אחרי שייצאו מהכיס, אבל זה תלוי בגודל ומשקל עם הזכר הוא קטן לגילו. נקבות לא יכולות ליהיות מעוקרות, כי הניתוח הוא מאד חודרני לחיה מאד קטנה. אז עדיף לסרס את הזכרים בלבד אם מחליטים לא להרבות.

° למעוך כיסנאי דואה גורם לו להירגע ולהרגיש בטוח יותר! בהחלט שקר! זה יכול לפגוע קשה בכיסנאי שלך! המגדל הכי גדול בארה"ב מתעקש שיחזיקו את הכיסנאי בכף יד אחת ואם הוא/היא עושים רעשים של פחד/בוכה אז אתה צריך להניח את היד השנייה עליו ולמעוך אותו עד שיפסיק הרעש. טוענים שזה מרגיע אותם ומזכיר אותם כשהם היו בכיס של אימא שלהם. זה הכל שקר. זה רק פוגע ומפחיד את הכיסנאי הדואה שלכם וללמד דרך פחד היא לא דרך להתחיל חיים וחיבור לבני אדם. אנא אל תנסו את השיטה הזו. אם כבר, אז ניתן ללטף בעדינות דרך הכיס ולדבר איתם כאילו הם היו ילדים קטנים או תינוקות.

° הם אף פעם לא צריכים לראות וטרינר! מצטער, אבל זה לא נכון! למרות שזה נכון שכיסנאי דואה לא צריך חיסונים וזריקות שחיות רגילות כמו כלבים וחתולים צריכות, זה לא אומר שהם לא צריכים וטרינר. ובמציאות, זה מאד קשה למצוא וטרינר ברמה טובה שיידע לטפל בכיסנאי דואה כמו שניתן למצוא כאלו שיודעים לטפל בחיות כמו כלבים וחתולים. חלק יסכימו לראות את הכיסנאי אבל בסוף יעשו יותר פגיעות או התעללות בגלל חוסר הידע הנכון במין המדובר. בגלל זה חשוב לברר לפני, כמה זמן הם כבר מטפלים בכיסנאים ורמת הניסיון שלהם איתם. זו אחד הסיבות למה חשוב לוודא שיש לך וטרינר זמין תמיד באיזור שלך לפני שאתה מחליט להביא אליך כיסנאי דואה הביתה. זה גם חשוב לוודא שיש באיזור שלך מקום זמין שיכול לטפל בחיות אקזוטיות 24 שעות ביממה למקרה חירום, כי כיסנאי דואה הוא חיית לילה ורוב הנזקים יכולים להיגרם בלילה כשהם ערים. אחרי שמצאת וטרינר שווידאת שהוא מבין בכיסנאים, מומלץ להביא אליו את הכיסנאי שלך מיד כשהוא מגיע אליך הביתה, לבדיקה שיגרתית. לוודא שהחיה שלך במצב בסדר ובריאה וגם כדי להתרשם מהוטרינר. בנוסף לזה, חשוב לעשות כמה פעמים בשנה בדיקות צואה אצל הווטרינר כדי לוודא שאין שום בעיות של טפילים או משהו אחר. בנוסף, בדיקה וטרינרית של כיסנאיי דואה יכולה להיות יותר יקרה מאשר חיות רגילות, כי הם נקראים חיות אקזוטיות. בחלק גדול מהמדינות בעולם המחירים לא זולים אצל הוטרינרים. לדוגמה, סירוס עולה בחלק מהמדינות בין 200- 2000 ש"ח. תלוי באיזה מדינה אתה נמצא.אז חשוב שתבינו שלהחזקת כיסנאי יש גם בהחלט הוצאות לא זולות.

° זה טוב למשוך גורים מהוריהם מוקדם יותר כדי לבצע חיבור יותר טוב עימם! לא רק שזה לא נכון, אלא זה יכול להיות מסוכן ביותר לגור! אם משהו מציע לכם גור שהוא פחות מחודשיים (8 שבועות)אחרי שייצא מהכיס, תברחו משם כמה שיותר מהר. גורים אינם גמולים ב 100% לפני חודשיים עד 3 חודשים (8-12 שבועות) אחרי שיצאו מהכיס. הרבה מגדלים ימשכו את הגור זמן רב לפני שיגמלו, כדי לגדל עם בקבוק (האכלת יד) כדי לתת הרגשה של חיבור יותר טוב או יותר מתיקות של הכיסנאי לבני אדם. זה מאד מסוכן ואסור לבצע זאת אף פעם. גורים לומדים את כל הדברים החשובים שלהם עם הוריהם בזמן שהם נמצאים איתם אחרי שיצאו מהכיס כשהם קטנים, את כל הפעלולים והקפיצות. אם מישהו ממליץ לך לקחת אחד שהוא פחות מחודשיים או שיגידו שימשכו לך אחד לפני הזמן כדי שיתרגלו אליך, אני ממליץ לחפש מגדל אחר ומהר.שום מגדל מקצועי עם שם, שמכיר את הסכנות והחיים של החיה הזו לא היה עושה דבר כזה ומסכן כיסנאי. בלי להגיד שזה גם עלול לקצר את החיים של הכיסנאי. חלק מהמגדלים גם עושים את זה כדי לגרום לאמא להיכנס להירון כמה שיותר מהר עוד פעם ולהרוויח יותר.מסוכן מאד.

כתבו תגובה...
0 תגובות
מוצרים מומלצים מ-eBay

הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup