העמוד נטען...
big slide

Brachypelma boehmei (רגלי אש מקסיקנית)

נכתב על-ידי: עופר רוזנפלד
מספר צפיות: 3282
כותב הפרופיל: גיא גפני ועופר רוזנפלד
שם עברי: רגלי אש מקסיקנית
שם לועזי: Mexican fireleg, Mexican rustleg tarantula
שם מדעי: Brachypelma boehmei
סוג (genus): Brachypelma
טרנטולת עולם חדש\ישן: חדש
אזור מחייה גיאוגרפי: האזורים החצי מדבריים של דרום מקסיקו (גאררו)
סוג משכן: קרקעית
קושי בגידול: המגדל המתחיל
תיאור הטרנטולה ומידע כללי:
"רגלי האש" הינו אחד המינים היפים ביותר (באם לא המין היפה ביותר) מבין מיני הברכיפלמה ואכן צבעה האדום לוהט הפך אותה לאחת הטרנטולות המועדפות בתחביב. על אף שהינה זריזה יחסית ונוטה להבריש את שערותיה הצורבות בתדירות גבוהה, אופייה הרגוע, פשטות גידולה, צבעה הבוהק ועמידותה לתנאים המשתנים, הופכים אותה נחשקת עד מאוד ולפרט מצוין בכל אוסף. כמו שאר מיני הברכיפלמה, רגלי האש הינה עמידה לתנאי יובש יחסי, שכן היא מגיעה מאזורים חצי מידבריים. אופן גידולה הינו פשוט וזהה למדי לאופן גידולה של אדומת הבירכיים: לחות ממוצעת, כבול מעט לח בעומק מספר סנטימטרים ומחסה למקרה הצורך, הם כל שנדרש לה. גם את "רגלי האש" ניתן למצוא ברשימת המינים המצויים בסכנת הכחדה של CITES, אך, בדומה למקרים רבים בתחביב, הצלחותיהם של מגדלים רבים בריבוי בשבי מאפשרות את רכישתן, ללא כל פגיעה באוכלוסייתן הטבעית.

וידאו הכרות עם רגלי אש מקסיקנית:

קצב גדילה:
איטי-בינוני. גיל הגעה לבגרות מינית הינו 3-5 שנים, תלוי בטמפרטורה וקצב ההאכלה. נקבות יאריכו ימים עד לגיל 25 שנה, ונצפו פרטים שאף חצו את גיל ה-30!
גודלה בבגרות נע בין 14-16 ס"מ.

וידאו התנשלות של רגלי אש מקסיקנית:

מידות כלי גידול לבוגר: 30X30X30 (אורך*רוחב*גובה)
מצע: כבול, סיבי קוקוס, ורמיקוליט, חול (מותאם לזוחלים)
עיצוב כלי גידול:
טרנטולה זו הינה קרקעית ולכן שטח הבסיס יותר חשוב מן הגובה.
 גובה המצע עבור פרט בוגר עומד על 10 ס"מ, ואף כי אינה נוהגת להתחבא יש לספק קליפת עץ או חצי קליפת קוקוס למסתור. 
בטבע הטרנטולה חייה באזורים צחיחים בחלקם ולכן אין להרטיב את המצע יתר על המידה. ישנם מגדלים המשאירים את מרבית המצע יבש ומרססים מעט מים ליצירת לחות. כמו כן, חשוב לספק לטרנטולה כלי מים לשתייה, החל מפרטים בגודל 5-6 ס"מ.
מגדלים מסוימים נוהגים לעצב סביבה מדברית עבור חלק ממיני הברכיפלמה הכוללת שימוש באלמנטים כמו חול, אבנים וקקטוסים מפלסטיק. באופן כללי, ההמלצה היא לשמור על כלי הגידול חף מחפצים חדים, ויש לקחת זאת בחשבון. בנוסף, חול פחות מומלץ לטרנטולות אבל ניתן לשלבו במצע.

טווח טמפ' C°: 21-29
טווח אחוזי לחות: 50%-70%
מזג והתנהגות: פראית וזירזה
מזג בהרחבה:
על אף היותה ברכיפלמה, מין זה פראי וזריז יותר משאר המינים. היא נוהגת להבריש שערות צורבות לעיתים קרובות, בעלת מזג עצבני יחסית ותנועות חדות.
עוצמת ארס: נמוכה
תזונה:
זחלי קמח, תיקנים, צרצרים. פרטים צעירים ניתן להאכיל פעם ביומיים שלושה עד פעם בשבוע. פרטים בוגרים ניתן להאכיל פעם בעשרה ימים עד פעם בחודש.

וידאו האכלה של רגלי אש מקסיקנית:

הבדלים בין המינים:
 הזכר קטן במעט מהנקבה ודק ממנה, אך בעל צבעים עזים וחדים יותר של כתום בוהק המתקרב לאדום-חום. גם צבע הראשחזה כהה יותר בקרב הזכרים בעוד שבנקבות הוא נוטה יותר לכיוון של חום בהיר.
רבייה:
וידאו הזדווגות של זוג רגלי אש מקסיקנית:

שכיכות בארץ: מידי פעם
טווח מחירים: 100-300 ש״ח
מוצרים מומלצים מ-eBay

תפריט מדור חסרי חוליות

הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup