העמוד נטען...
big slide

זחלי ענק

נכתב על-ידי: guy.g
מספר צפיות: 4120

שם עברי: זחלי ענק או לפעמים נקראים בקרב המגדלים ״זאפובוס״ ״זאפובוסים״
שם לועזי: Superworms
שם מדעי: Zophobas morio

 
מידע כללי ותנאי גידול:

זחלים אלו, שגודלם כחמישה סנטימטרים, הינם מזון חדש יחסית בתחום המזון החי. בית הגידול הטבעי שלהם הוא אדמת כבול לחה והם בעלי מנדיבולות (לסתות) גדולות ומתפקדים בטבע כטורפים. ערכם התזונתי זהה לשל זחלי חיפושית הקמח (Tenebrio molitor), כאשר ההבדל העיקרי הוא גודלם כמנת הזנה- כפי חמש משל הזחלים הקטנים. גם את סוג זחלים זה ניתן לגדל על מצע סובין חיטה בתוספת פרוסות דקיקות של פירות או ירקות ,כמתואר מעלה, אך בכלי גדול יותר, כמובן.

 

וידאו הכרות עם זחלי הענק וכל השלבים בחייהם כולל הפיכת גולם לחיפושית בהילוך מהיר עם סוף משעשע

 

בניגוד לזחלי חיפושית הקמח, דרך ריבויים דורשת מעט יותר השקעה. על מנת להקים בית גידול מוצלח, יש להפריד את 15-30 הזחלים הגדולים ביותר במושבת הזחלים ולהניחם, כל אחד בנפרד, בכלי קטן ככוס חד פעמית או קופסת פילם. בכלי יש לשים מעט סובין וחתיכת ירק קטנה, על מנת למנוע מצב בו ימות הזחל מרעב או התייבשות עוד לפני שיספיק להתגלם. לאחר תקופה של כ 1-3 שבועות הזחל יתגלם. שלב הגולם (pupae) אורך כשבועיים נוספים וממנו מגיחה לבסוף החיפושית, שגודלה כ 20-30 מ"מ. את החיפושיות יש להניח בכלי שמידותיו כ 30 X 20 ס"מ (רוחב X עומק) ובו מצע סובין חיטה. הנקבות יטילו את הביצים על קרקעית הכלי וכבר לאחר כ 3-6 שבועות ניתן יהיה להבחין בזחלים קטנים, בעין בלתי מזוינת.

כמו בכל בעלי "דם קר ", ישנה תלות בין קצב ההתפתחות לטמפרטורה. באם ברצונך לזרז את התהליך, דאג לטמפרטורה מעט גבוהה מטמפרטורת החדר.

וידאו גידול ורבייה של זחלי ענק

 

וידאו האכלה של זחלי ענק

 

וידאו חיפשית זחלי הענק מטילה ביצים

 

וידאו זחל הופך לגולם

 

וידאו גולם הופך לחיפושית בהילוך מהיר

 

וידאו זחל מתנשל

מוצרים מומלצים מ-eBay

תפריט מדור חסרי חוליות

הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup