העמוד נטען...
big slide

צב כוכב

נכתב על-ידי: guyel
מספר צפיות: 6352

שם עברי: צבי כוכב, צב כוכב הודי
שם לועזי: Star Tortoises
שם מדעי: Geochelone elegans
תוחלת החיים: צבי כוכב חיים למעלה מ 50 שנה.
גודל: אורך צבי הכוכב בין 20-30 ס"מ.
תפוצה בעולם: הודו וסרילנקה.

 

וידאו הכרות עם צב כוכב

 

האכלה:

צבי כוכב אוכלי עשב וניתן לראותם מלחכים בעיקר מגוון של עשבים לא איכותיים. הם אוכלים גם סברס ,קקטוסים ,פרחים ועשבים. תזונתם הטבעית מרובה סיבים תזונתיים ,קלציום גבוהה ורמות נמוכות של סוכר וחלבונים. החלבונים אותם הם אוכלים הינם מצמחים ולא ממקורות מהחי. תזונת צבי הכוכב אינה כוללת פירות עשירי סוכר כי אלה עלולים לגרום לנפיחות ולטפילי לבלב.
כחלק מהתזונה בתנאי שבי רצוי לתת להם מגוון רחב של צמחים כגון: שן הארי ,חבלבל ,לחך ,היביסקוס , קקטוס אופונטיה ,אמנון ותמר ,פטוניה ,עלי ענבים ,עלי תות ,קליפורניה פרג , חלמית (חובזה) ,תלתן ודשא.
במידה והינכם מאכילים במוצרים מחנות רצוי שהמזון אותו תגישו הייה כסלט ויכלול עולש ,גרגיר הנחלים ,עלי שן הארי , עלי חסה אדומה , גזרים קצוצים (כמות קטנה) ,עלי לפת , כרוב ומדי פעם דלעת. רכיבים אלה בעלי סיבי תזונה נמוכים ולכן יש לכלול סיבים אלה על ידי צמחים שהוזכרו קודם. כל יום יש לאבק את המזון בקלציום ובמידה וצבי הכוכב אינם נמצאים בחוץ בשמש יש להשתמש בשילוב של קלציום וויטמין D3 מספר פעמים בשבוע.

 

וידאו צב כוכב אוכל

 

החזקה בפנים:

שטח המתחם צריך להיות כ-3 מטר רבוע לבוגרים והמצע המומלץ ביותר הוא תערובת של 60% אדמה ו40% חול. נורת B&UVA 5 חיונית והכרחית וחימום בשטח המתחם יתבצע על ידי נורה קרמית שמתחתיה תהייה טמפרטורה של 35 מעלות וירידה לטמפרטורה של בין 27-32 מעלות בשאר השטח של המתחם. בלילה הטמפרטורה יכולה לרדת ל 24 מעלות. קערת מים תספק מקום שתייה ומקור לשמירת הלחות. יש למקם מקום מסתור בשטח הקריר של המתחם.

 

החזקה בחוץ:

צבי הכוכב יכולים לשהות במתחם שגובה דפנותיו כ 20 ס"מ ועשויים עץ אך עליהם להיות בשטח גדול יחסי אותו תוכלו לעצב בסלעים , צמחיה ומקומות מסתור. מחסה דמוי מלונה יכול לשמש כמקום לינה בלילה אך עליו להיות מחומם במידה והטמפרטורה בחוץ מתחת ל 18-21 מעלות. טמפרטורת היום יכולה להיות מעל 32-35 מעלות. הלחות המומלצת לא תעלה על 40%.

 

וידאו שמסביר אייך להקים מתחם לצבים גם ביתי ויכול לשבש גם לבחוץ

 

וידאו הזדווגות של צבי כוכב

 

וידאו צבת כוכב חופרת בור להטלת ביצים

 

וידאו בקיעה של צבי כוכב

 

הערות:

*חל חוק האוסר גידול ומסחר בצבים - דף הגידול לבעלי היתר / למידע בלבד

מוצרים מומלצים מ-eBay

תפריט מדור זוחלים

הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup