העמוד נטען...
big slide

צב לאופרד

נכתב על-ידי: guyel
מספר צפיות: 7370

שם עברי: צבי לאופרד, צב מנומר
שם לועזי: Leopard Tortoise
שם מדעי: Geochelone pardalis
איזור תפוצה: אפריקה
תוחלת החיים: צבי לאופרד חיים בין 45 ל - 100 שנה.
גודל: אורך צבי הלאופרד בין 38-45 ס"מ. מין זה הרביעי בגודלו בעולם והם יכולים להגיע למשקל של 45 ק"ג אך המקובל לראותם במשקל של 25 ק"ג.

 

וידאו הכרות עם צב לאופרד

 

האכלה:

צבי לאופרד אוכלי עשב וניתן לראותם מלחכים בעיקר מגוון של עשבים לא איכותיים. הם אוכלים גם צמחים קוצניים ,קקטוסים ,פרחים ועשבים. תזונתם הטבעית מרובה סיבים תזונתיים ,קלציום גבוהה ורמות נמוכות של סוכר וחלבונים. החלבונים אותם הם אוכלים הינם מצמחים ולא ממקורות מהחי. תזונת צבי הלאופרד אינה כוללת פירות עשירי סוכר כי אלה עלולים לגרום לנפיחות ולטפילי לבלב.
כחלק מהתזונה בתנאי שבי רצוי לתת להם מגוון רחב של צמחים כגון: שן הארי ,חבלבל ,לחך ,היביסקוס , קקטוס אופונטיה ,אמנון ותמר ,פטוניה ,עלי ענבים ,עלי תות ,קליפורניה פרג ,חלמית (חובזה) ,תלתן ודשא.
במידה והינכם מאכילים במוצרים מחנות רצוי שהמזון אותו תגישו הייה כסלט ויכלול עולש ,גרגיר הנחלים ,עלי שן הארי , עלי חסה אדומה , גזרים קצוצים (כמות קטנה) ,עלי לפת , כרוב ומדי פעם דלעת. רכיבים אלה בעלי סיבי תזונה נמוכים ולכן יש לכלול סיבים אלה על ידי צמחים שהוזכרו קודם. כל יום יש לאבק את המזון בקלציום ובמידה וצבי הכוכב אינם נמצאים בחוץ בשמש יש להשתמש בשילוב של קלציום וויטמין D3 מספר פעמים בשבוע. אין להאכיל בחסה ,סלק ,תרד ופירות.

 

צבי לאופרד בייבי אוכל סלט

 

החזקה בפנים:

שטח המתחם צריך להיות כ-4 מטר רבוע לבוגרים והמצע המומלץ ביותר הוא תערובת של 60% אדמה ו40% חול. נורת B&UVA 10 חיונית והכרחית וחימום בשטח המתחם יתבצע על ידי נורה קרמית שמתחתיה תהייה טמפרטורה של 35 מעלות וירידה לטמפרטורה של בין 27-32 מעלות בשאר השטח של המתחם. בלילה הטמפרטורה יכולה לרדת ל 24 מעלות. קערת מים תספק מקום שתייה ומקור לשמירת הלחות. יש למקם מקום מסתור בשטח הקריר של המתחם. צבי הלאופרד יעדיפו סביבה יבשה רוב הזמן.

 

וידאו שמסביר על טרריום ביתי שמתאים לצבים צעירים

 


החזקה בחוץ:

צבי הלאופרד יכולים לשהות במתחם שגובה דפנותיו כ 30 ס"מ ועשויים עץ אך עליהם להיות בשטח גדול יחסי אותו תוכלו לעצב בסלעים , צמחיה ומקומות מסתור. מחסה דמוי מלונה יכול לשמש כמקום לינה בלילה אך עליו להיות מחומם במידה והטמפרטורה בחוץ מתחת ל 18-21 מעלות. טמפרטורת היום יכולה להיות מעל 32-35 מעלות. הלחות המומלצת לא תעלה על 40%.

 

וידאו דוגמה למתחם בית גידול בחוץ

 

וידאו הזדווגות של צבי לאופרד בוגרים

 

וידאו שבו נראית הנקבה חופרת בור להטלת ביצים

 

כעט נציג וידאו בשלושה חלקים של איסוף ביצים, הכנתם ועד להדגרה שלהם באינקובטור

חלק ראשון איסוף הביצים

 

חלק שני ניקוי והכנה לפני הדגרה

 

חלק שלישי הכנת הביצים לאינקובטור

 

הערות:

*חל חוק האוסר גידול ומסחר בצבים - המאמר לבעלי היתר / למידע בלבד

מוצרים מומלצים מ-eBay

תפריט מדור זוחלים

הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup