העמוד נטען...
big slide

צב אדום רגל - רדפוט

נכתב על-ידי: guyel
מספר צפיות: 8387

שם עברי: צבים אדומי רגליים, רדפוטים, רד-פוט
שם לועזי: Red Footed Tortoises
שם מדעי: Geochelone carbonaria
תוחלת החיים: צבים אדומי הרגליים חיים למעלה מ 50 שנה.
תפוצה בעולם: החלק הצפוני של דרום אמריקה.
גודל: אורך צבים אדומי הרגליים בממוצע כ – 30 ס"מ אך ניתן למצוא גם פריטים של 40 ס"מ ויותר. פרט דומה במקצת הניתן למצוא כקרוב לצבי אדומי הרגל הוא בשמו העממי ראש דובדבן שאורכם מגיע עד ל 25-30 ס"מ בבגרותם. צבי אדומי הרגליים שוקלים בבגרותם כ 13 ק"ג בממוצע.

 

וידאו הכרות עם צב אדום רגל

 

האכלה:

בטבע, צבי אדומי הרגליים אוכלי כל ותזונתם רחבה ומגוונת יותר משאר צבי היבשה. חשוב לדעת לא להאכיל יתר על המידה בחלבונים ולכן מנה קטנה במיוחד של מזון לייט של חתולים או בשר רזה אחת לשבוע שבועיים מספיקה להם להתפתחותם. מגוון רחב של עלים ירק טריים כגון : עלי שן הארי, עולש , עלי חרדל ועלים ירוקים אך לא חסה, תרד וכרוב. יש להאכיל בירקות ופירות בנוסף ולהוסיף קלציום וויטמין D3.

 

וידאו האכלה של בייבי'ז צב אדום רגל והסבר על התזונה באנגלית 

 

החזקה בפנים:

שטח המתחם צריך להיות כ – 1 מטר על 2 מטר המכוסה בשבבי עץ וכבול בכדי לשמור על לחות טובה. נורת UVA 10 חיונית והכרחית וחימום בשטח המתחם יתבצע על ידי נורת ספוט או נורה קרמית שמתחתיה תהייה טמפרטורה של 35 מעלות וירידה לטמפרטורה של בין 27-32 מעלות בשאר השטח של המתחם. בלילה הטמפרטורה יכולה לרדת ל 24 מעלות. קערת מים תספק מקום שתייה ומקור לשמירת הלחות. יש למקם מקום מסתור בשטח הקריר של המתחם.

 

וידאו דוגמה למתחם ביתי לצב רדפוט 

 

החזקה בחוץ:

מין זה הינו טרופי ומעדיף מזג אויר עם לחות. לשמירת הלחות רצוי להשתמש במתז בכדי לבקר על גובה הלחות. התפלשות בבוץ והתכסות בו תוכלו לראות במין זה כמו כן טבילה בקערת המים. מקום בעל צמחייה צפופה יספק כמקום מסתור. מחסה דמוי מלונה יכול לשמש כמקום לינה בלילה אך עליו להיות מחומם במידה והטמפרטורה בחוץ מתחת ל 18-21 מעלות. טמפרטורת היום יכולה להיות מעל 32-35 מעלות.

 

וידאו דוגמה למתחם צבים מחוץ לבית

 

וידאו הזדווגות של צבים אדומי רגל

 

וידאו בהילוך מהיר של הנקבה חופרת בור הטלה ומטילה את הביצים

 

וידאו מצגת של בקיעה של בייבי רדפוט

 

הערות:

*חל חוק האוסר גידול ומסחר בצבים - המאמר לבעלי היתר / למידע בלבד

מוצרים מומלצים מ-eBay

תפריט מדור זוחלים

הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup