big slide

אנקונדה ירוקה

משפחה: בואות (Boidae)
נכתב על-ידי: מנהל תוכן זוחלים
מספר צפיות: 10304


אנקונדה ירוקה - תפוצתה בעולם דרום אמריקה וידועה גם בשם בואת מים

קצת על האנקונדה הירוקה

האנקונדה שחיה באמזונס וביערות הגשם נאלצת להתמודד עם העובדה שכל יום שעובר שטחיי המחייה הטבעיים שלה הופכים לשטחי חקלאות מעובדים וזה מקטין לה את המרחב מחייה.

מרבית התצפיות קורות בעונת הרבייה של האנקונדה בחודשים אוקטובר-אפריל כמו כן האנקונדה ניצודה על-ידי המקומיים לשימוש בעורה,לעשיית תרופות ומוצרים אחרים שנמכרים בשוקים הדרום אמריקאים. 

האנקונדה חיה בין 10 ל30 שנה בשבי. 

והאנקונדה הזקנה ביותר שהלכה לעולמה בשבי הייתה בגיל 31, האנקונדה מגיעה לבגרות מינית בין 18 חודשים ל4 שנים ועונת הרבייה מתרחשת באוקטובר-אפריל ההיריון נמשך בין 115- 135 יום שבסופו הנקבה משריצה כ40 וולדות חיים.

וידאו הכרות עם האנקונדה הירוקההתנהגות
האנקונדה פעילה בלילה כמו רוב הסוגים ממשפחה זו ובתור נחש לגידול היא יכולה להיות חמודה כחתלתול או תוקפנית כמו מסור חשמלי.
ככל שהפרט צעיר יותר, הוא יותר חששן ואגרסיבי, מגדלים ברשת טוענים שגידול בשבי מבייבי ועד בגרות יכול לגרום לאנקונדה הירוקה להיות רגועה יותר, אבל עדיין אנקונדה מוגדרת כנחש מסוכן ובלתי צפוי.
לאנקונדה יש מוד תקיפה שונה מנחשים אחרים בדרך כלל נחשים תוקפים ישירות אבל אנקונדה לפעמים יכולה לתקוף מהצד ולהשאיר את המותקף המום "מאיפה זה בא" ומדמם.
דבר נוסף שאובחן בהתנהגות הבואה הוא שהם ממש לא אוהבות להיות בתוך שק וקונטיינרים למיניהם אפילו אם הם אנקונדות שגודלו בשבי.
כמו כן הם עלולות להצליף בזנב.

גודל

גודל הוולדות נע בין 68-86 ס"מ וגודל הנקבה הממוצע הוא 4.8 מ' ויותר ושל הזכרים בין 2.5-3.0 מ' אבל קיימים תצפיות של אנקונדות ירוקות בגודל של

דרגות קושי בגידול

האנקונדה לא מומלצת למגדל המתחיל בכלל אבל מגדל מתקדם עם נסיון עם בואות ופיתונים יכול בהחלט להשתלט על אנקונדה ירוקה ויש להצטייד בידע על האנקונדה הירוקה על מנת לספק לה את כל הדרישות שדרושות להישרדותה בשבי.

טרריום

רצויי טרריום גדול וחזק כי האנקונדה הוא נחש מאוד חזק לפריטים קטנים אפשר טרריום של חצי מטר ולבוגרים רצויי טרריום לפחות 1.20 מטר לפחות זכרו פרט בוגר בטרריום קטן עלול להילחץ כי כמו שהוזכר קודם אנקונדות לא אוהבות להיות במקומות קטנים.
מעל גודל של 2 מטר רצויי להגדיל את הטרריום למקום יותר גדול.
חשוב כלי מים גדול כדיי שהאנקונדה תוכל להכניס את כל גופה למים.
האנקונדה מלכלכת הרבה לכן כל חפץ שתכניסו לטרריום תאלצו לנקות בנוסף לשאר החפצים והטרריום.
ובשביל לעשות את האנקונדה שלכם שמחה יש לספק לה גם מחבוא טוב קופסה מפלסטיק אפשר גם שניים כדיי שהאנקונדה לא תצטרך לבחור בין צד חם למחבוא או להפך.

מצע

הזול ביותר עיתונים וקל לניקויי כמו כן אפשר גם דשה מלאכותי או שבבי עץ לזוחלים.

טמפרטורה וחימום

יש לספק לאנקונדה צד חם וצד קר ובצד החם יש לדאוג שיהיו נקודות קצת יותר חמות של 31-32 מעלות וטמפרטורת רקע בצד החם של 25-26 מעלות
אפשר להשתמש בכל אמצעי החימום הזמינים בשוק כגון: מנורת חימום,כבל חימום ואבניי חימום למרות שלא כל המגדלים ימליצו לכם על אבניי חימום בגלל שקיים חשש שהם יתחממו יתר על המידה בגלל תקלה ויגרמו לכוויות לנחש שלכם.

לחות

לחות היא גורם חשוב לאנקונדה הירוקה למרות שהאנקונדה הירוקה יותר אוהבת להיות יבשה הלחות היא עדיין מרכיב חשוב להישרדות האנקונדה שלכם.
לאנקונדה דרושים רמות לחות של בין 60 ל-50 אחוזיי לחות ישנם כמה דרכים לעשות את זה שיטה ראשונה: אפשר להשתמש בשבבי עץ סופגי מים ולרסס מים בטרריום פעם ביום והשבבים יקבלו צבע כהה יותר סימן שהם ספגו מים והם ישחררו לחות במשך היום ויהפכו לבהירים יותר.
שיטה שנייה לשים כליי מים גדול בטרריום והלחות כבר תעלה לאוויר

האכלה
רצויי להאכיל את האנקונדה בכלי נפרד מהטרריום רצויי שהכלי יהיה לא יותר קטן מהגודל של הבואה קופסה גדולה למשל.
הצעירים יכולים לאכול חולדות צעירות כבר מגיל צעיר.
את האנקונדה רצויי להאכיל אחת ל10 ימים והיא יכולה לאכול חולדות,שרקנים,אוגרים,ארנבים
בסיום הארוחה יש לחכות עד שהבואה תירגע לפני שמחזירים אותה בחזרה לכלוב מהכלי האכלה, במידה ובחרתם להאכיל בכלי האכלה כי הבואה תמיד מחפשת אוכל אחרי שהאכלתם אותה ועלולה להיות תוקפנית במחשבה שהיא הולכת לאכול שוב.

האכלה של אנקונדה ירוקה בחי-פארק בקרית מוצקין (לא לבעלי לב חלש)
האנקונדה הירוקה לדעתי היא אחד הנחשים היותר מגניבים לגידול אבל הגידול שלה הוא גם סיוט.

 

זיווג של אנקונדה ירוקה

 

השרצה של אנקונדה ירוקה

 

** הערה חשובה: יש לקחת בערבון מוגבל את כל הכתוב במאמר זה בנוגע למזגה ואופיה של החיה. יש לזכור כי לפרטים שונים אופי שונה, ותמיד קיימת האפשרות ש"תיפלו" על פרט אגרסיבי או פחדן במיוחד. לכן, למרות הכתוב במאמר, יש לזכור שמדובר בהכללה- אין עירבון לכך שגם הפרט שלכם יהווה חיית מחמד מוצלחת. בבואכם לשקול רכישת חיה שכזו, שבבגרותה יכולה להוות סכנה פיזית של ממש עבורכם- אין להסתמך על הבטחות של מאמרים בכל הנוגע למזגה של החיה, ויש לקחת בחשבון את האפשרות שתמצאו את עצמכם מתמודדים עם חיה תוקפנית, אגרסיבית ובעלת יכולות פיזיות מרשימות, שיכולה להסב לכם נזק רציני. אנא שקלו בכובד ראש אפשרות זו לפני קניית חיה שכזו; גידולה יכול להוות חוויה מאלפת ונעימה, אך גם סיוט אם אינכם מוכנים לכל תרחיש. בנוסף, לפני רכישת חיות שעלולות להגיע לגדלים נכבדים, אנו תמיד ממליצים להשתדל ולראות במציאות פרט בוגר (בגודל מלא) לפני ההחלטה על רכישה, ולא להסתמך על גדלים המצויינים "על הנייר" בלבד.

קבצים מצורפים

מוצרים מומלצים מ-eBay

תפריט מדור זוחלים

הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup