העמוד נטען...
big slide
חילזון עם תולעת טפילית

אמא טבע לפעמים מוזרה יותר ממה שחשבנו, על חלזונות שנשלטים על-ידי תולעת טפילה ששולחת להם פקודות להפוך למזון לציפורים כבר שמעתם ?

באירופה ובצפון אמריקה חיה תולעת טפילה או בשמה הלועזי ״Green-Banded Broodsac" (שם מדעי: Leucochloridium paradoxum) שמשוייכת למערכה שנקראת ״תולעים שטוחות טפיליות״ (בלועזית: ״helminth״), מין ספציפי זה של תולעת טפילית לרוב ימצא את המארחים שלו בחלזונות.

החלזונות מקבלים את התולעת מאכילה של צואת ציפורים שנוחתת לרוב על הקרקע או על עלים, בצואה יש חומרים מזינים שהחלזונות ניזונים מהם, כולל התולעת, הכל חלק מתוכנית העל של התולעת לשרוד ולהביא צאצאים לעולם.

תולעת טפילת זו פולשת אל המארח ומשתלטת לו על המוח ואברי החישה ״המשושים״, יכולים להיות מספר תולעים בתוך מארח אחד, התולעים יתמקמו באזור המשושים וידמו בתוך המשושים מראה של זחל לאכילה לציפורים באמצעות תזוזה למעלה ולמטה כדי להראות כאילו הם זחל מתפתל בתוך המשוש. (ראו בוידאו)

באמצעות השליטה המוחית התולעים גורמים לחילזון לזחול מעלה, על עץ או צמח כדי שיהיה חשוף לציפורים שמחפשות מזון, הרי ידוע שהמזון האהוב ביותר על ציפורים הוא זחלים, הציפורים רואות מרחוק את המשושים דמויי הזחלים של החילזון ומיד טורפות אותם.

בדרך זו עוברת התולעת הטפילית אל המארח החדש, הציפור, שם התולעת תתבגר ותשחרר ביצים אל אזור הרקטום של הציפור כדי שהביצים יצאו עם הצואה של הציפור.

הצואה נופלת בחזרה על הקרקע או על צמחים עם הביצים של התולעת הטפילית ומשם הגלגל חוזר על עצמו, החילזון אוכל מהחומרים המזינים שבצואה ושוב פעם נושא את הטפילים לגופו...

צפו בסרטון על החלזונות הזומבים ששודר בתוכנית ״הקטלניים ביותר״ בנשיונל ג׳אורגרפיקמקווה שנהנתם מהפוסט, אם אהבתם תפרגנו בתגובה, לייק ושיתוף.

מקורות המידע: ערך התולעת הטפילית בויקיפדיה

כתבו תגובה...
0 תגובות
מוצרים מומלצים מ-eBay

מגדירים


הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup