העמוד נטען...
big slide
שקנאי

תמיד ידעתם ששקנאי הוא מבעלי הכנף המדהימים האלה שתמיד החברה של הצפרות מצלמים עומדים על מקורות מים ומנשנשים בהנאה דגים כי הם בכל זאת עופות ימיים... אבל לשקנאים יש גם צד אפל שלא הכרתם, מסתבר שאם תהייה להם הזדמנות הם יהיו טורפים אכזריים של ציפורים ומכרסמים קטנים.

מעט רקע כללי על סדרת השקנאים (Pelecaniformes)

השקנאים הם עופות ימיים שחיים בכל העולם, במים מתוקים ובמים מלוחים, עופות אלה הם שחיינים, צוללנים מצוינים ומיטיבים לעוף. מקורם ארוך והמאפיין המפורסם כמובן הוא השק מתחת למקור.

סדרת השקנאים מונה כ-10 משפחות שביניהם: 

משפחת נחשוניים (Anhingidae) שבה מצוי המין נחשון אפריקאי, משפחת פרגטיים (Fregatidae), משפחת כפניים (Threskiornithidae), משפחת אנפתיים (Ardeidae), משפחת שקנאיים (Pelecanidae), משפחת קורמורניים (Phalacrocoracidae), משפחת סולתיים (Sulidae) שבה המינים סולה צפונית וסולה כחולת רגל, משפחת טגואניים (Scopidae) שבה מין יחיד טגואן (Scopus umbretta), משפחת מנעלניים (Balaenicipitidae) שבה סוג ומין יחיד מנעלן (Balaeniceps rex), ועוד משפחה שלצערנו נכחדה מן העולם (Plotopteridae) שקנאים לא מעופפים דמויי פינגווין.

עכשיו נעבור לצד האפל, תמיד חשבתם שהשקנאים אוכלים רק דגים או שבדרך כלל זה מה שכתוב במקורות המידע, או שלפעמים מציינים במקורות המידע שטרפם הוא כמעט אך ורק דגים בדגש על ה-״כמעט״.

בפארק סיינט ג׳יימס בלונדון תועד שקנאי אוכל יונה! השקנאי בוידאו נראה בולע אותה בשלמותה, בחיים, מחזיק אותה לא מעט זמן בגרון לפני שמוריד אותה אל הקיבה.
צפו בוידאו שחברת חדשות מקומית במקרה תיעדה.

שקנאי אוכל יונה חיה - וידאושקנאי תועד אוכל גוזלי ציפורים בסרטון דוקומנטרי של BBC LIFEסרטון בונוס, השקנאי, לקראת הסוף רואים מה בדרך כלל מאכילים את השקנאי בגן החיות (דגים)ועוד סרטון בונוס, שקנאי ממשפחת (Balaenicipitidae) שבה סוג ומין יחיד ה-מנעלן (Balaeniceps rex) הוא נראה כמו משהו פרה היסטורי, באמת מיוחד.

כתבו תגובה...
0 תגובות
מוצרים מומלצים מ-eBay

מגדירים


הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup